Narty Podróże
Edukacja


Przeżyj z nami niesamowitą przygodę

Ważne informacje

Licencjonowany touroperator

Posiadamy zaświadczenie o wpisie do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Marszałka Województwa Pomorskiego nr 641.

Gwarancja ubezpieczeniowa

Paul Academy sp. z o.o. jest objęte gwarancją ubezpieczeniowa udzieloną przez ERGO Reiseversicherung AG z siedzibą w Monachium Oddział w Polsce.

Zgłoszenia wyjazdów

Wszystkie nasze wyjazdy dla dzieci i młodzieży zgłaszane są do Kuratorium Oświaty.

Jesteśmy licencjonowanym partnerem PZN SITN

Od 2006 posiadamy licencję A, która pozwala szkolić w zakresie podstawowym w oparciu o program nauczania narciarstwa SITN. Od 2017 roku posiadamy tzw. Licencję A+B, co daje nam prawo szkolić nie tylko w zakresie podstawowym, ale też pozwala kształcić przyszłych instruktorów. Od 2019 roku posiadamy dodatkową licencję D, która pozwala nam szkolić dzieci i młodzieży w oparciu o tzw. Sitnusiowy System Nauczania Narciarstwa Dzieci, czyli nowoczesny program szkoleniowy opracowany przez zespół ekspertów PZN SITN.

Kadra lato

Paweł Jodczyk

Założyciel, instruktor, nauczyciel

Założyciel Biura Turystycznego PAUL Academy. Absolwent biologii na UG i Studiów nad Rodziną na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Instruktor narciarstwa zjazdowego. Nauczyciel, który w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą znajduje wiele radości. Przez lata uczył biologii, przyrody i wychowania do życia w rodzinie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku. W tym czasie prowadził wspólnie z Anną Banasik Klub Włóczykija. Stara się iść w życiu za tym, co go urzeka (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Najkrócej można nazwać to Pięknem. Dzięki swojej firmie coraz bardziej przybliża się do realizacji maksymy: „rób to, co kochasz, a nie będziesz musiał pracować.”


Maciej Reihl

Instruktor

Rocznik 1974. Magister historii, nauczyciel, instruktor narciarstwa i żeglarstwa. Pasjonat średniowiecza i jazdy konnej. Dowódca Chorągwi Świętego Jerzego na corocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, współorganizator Bitwy pod Koronowem, sędzia na turniejach rycerskich. Dowódca własnej, Prywatnej Chorągwi von Reihl. W cywilu szczęśliwy posiadacz narzeczonej i psa.


Magdalena Welz

Instruktor

Studentka medycyny z Gdańska. Od przedszkola jej ulubionym zajęciem jest taniec, dlatego próbowała różnych technik, z których najlepiej czuje się w hip-hopie oraz tańcu współczesnym. Lubi grać na gitarze w formie klasycznej i ogniskowej, połączonej ze śpiewem. Zimą na stoku nie wypina się z deski snowboardowej, a latem mogłaby nie wychodzić z wody.


Maciej „Polida” Polidowski

Instruktor

Silnie uzależniony od swojej służby ratownik POPR, po drugie – student wzornictwa przemysłowego na gdańskiej ASP, po trzecie: pasjonat historii, wojskowości, żeglarstwa, wspinaczki górskiej, biegania, narciarstwa i podróży w każdej możliwej formie. Kręci filmy, robi zdjęcia, rysuje, czasem nawet zaśpiewa, kompletnie nie umie tańczyć ani haratać w gałę. Paramedyk w jednostce paramilitarnej, instruktor survivalu, niedoszły kapral WP. Uwielbia słuchać Pink Floyd, czytać Tuwima, zajadać suszone morele i spóźniać się rano.


Daria Dulek

Instruktor

Studentka I roku Pedagogiki w Wyższej Szkole Bankowej. Formalnie i w praktyce opiekun i wychowawca kolonijny. Niesie pomoc osobom potrzebującym, również opieka nad osobami niepełnosprawnymi. Lubi spędzać czas na łonie natury często łączy to z pracą z dziećmi. Uwielbia podróże w kraju i zagranicą, ponieważ interesuje się poznawaniem nowych ludzi, ich kultury i miejsc. Najbardziej urzekła ją Szwecja swoim urokiem, czystością powietrza dzięki dużej ilości lasów i jezior, pięknymi drewnianymi domami i spokojnym trybem życia oraz życzliwością jej mieszkańców. Swoją przyszłość wiąże z pracą z dziećmi.


Julia Danielewicz

Instruktor

Pasjonat komunikacji międzyludzkiej, wychowania dzieci i młodzieży oraz muzyki i języka angielskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku i członek naszej kadry od 2017 roku. Zawsze uśmiechnięta i otwarta na współpracę, pełna pomysłów na wspólne zabawy integracyjne.


Miriam Łaga

Instruktor

MIRIAM ŁAGA Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na obu uczelniach studiowała Edukację Artystyczną. Obecnie pracuje m.in. z dziećmi i młodzieżą, prowadzi zajęcia plastyczne i inne. Uwielbia śpiewać, angażować się w projekty muzyczne oraz podróżować odkrywając nieznane dotąd miejsca. Ponadto jej pasją jest organizacja wydarzeń kulturalnych, projektów europejskich i innych. Angażuje się także w działalność grup teatralnych.


Julia Kossakowska

Instruktor

Na co dzień studentka medycyny na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W przerwach od nauki zawsze znajdzie czas na realizację swoich pasji, bo jak twierdzi, nic nie dodaje takiej energii jak aktywny wypoczynek. Wakacje spędza najchętniej z plecakiem, natomiast zimy nie wyobraża sobie bez nart. Można zaliczyć ją do pokolenia wychowanków Paul Academy, ponieważ to właśnie oni zaszczepili w niej miłość do gór w każdym wydaniu. Zarówno do siebie, jak i do świata podchodzi z należytym dystansem, a za życiowy drogowskaz służy jej zdrowy rozsądek.


Michał Betcher

Instruktor

Pasjonat, od 11 lat trenujący parkour. Aktywnie działający i promujący parkour w Polsce członek Klubu Sportowego Movement, założonego w 2011 roku. Kierownik zespołu trenerów Movement Arena. Przesympatyczny, wiecznie uśmiechnięty trener z nieskończonymi pokładami kreatywności. Jego zajęcia zaskakują, bawią i rozwijają jednocześnie. Nie da się z nim nudzić, jego uśmiech i energia zarażą każdego.


Magdalena Dziaduszewska

Instruktor

Absolwentka Politechniki Gdańskiej. Była zawodniczka Sekcji Narciarskiej PG. Pięciokrotna medalistka Akademickich Mistrzostw Pomorza w slalomie i gigancie. Finalistka Akademickiego Pucharu Polski AZS Winter CUP oraz sześciokrotna finalistka Akademickich Mistrzostw Polski. Odznaczona srebrną odznaką AZS. Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością narciarstwo zjazdowe, instruktorka SITN, wychowawca kolonijny, animator czasu wolnego. Każda zima to dla niej ponad dwa miesiące szkolenia siebie i innych na polskich i zagranicznych stokach narciarskich. Latem z kolei można ją spotkać na półwyspie Helskim, Mazurach czy Kaszubach, gdzie dwie deski zamienia na windsurfing lub jako instruktor ogólnosportowy stara się zarazić dzieci i młodzież pasją do aktywnego trybu życia. Uwielbia dalekie podróże, zwłaszcza poza wyznaczonym szlakiem. Zafascynowana krajami Azjatyckimi. Amatorka autostopu i couchsurfingu. Wciąż poszukuje sposobu jak połączyć inżynierskie wykształcenie z pasją do narciarstwa i sportu. Ze szkołą narciarską Paul SKI, a obecnie PAUL Academy związana jest niemal od początku jej istnienia.


Mateusz Molenda

Instruktor

Wielokrotnie uczestnik wyjazdów z Paul Academy, a od 2018 roku członek naszej kadry. Na początku 2022 r. zdobył uprawnienia "RATOWNIKa", aby nasze wyjazdy były jeszcze bardziej bezpieczne. Zawsze chętny na przygody, uwielbia spędzać czas z dziećmi i młodzieżą na łonie natury. Na wyjazdach najbardziej lubi organizować gry terenowe. Z nim nie ma czasu na nudę, zawsze uśmiechnięty i pełen pozytywnej energii. Między wyjazdami jest również kierowcą / logistykiem w naszym sklepie PodSameDrzwi.pl


Tomasz Tarała

Ekspert

Przygodę z turystyką zaczynał jako harcerz w 36 GDH im. hm. Lucjana Cylkowskiego. Później zainteresowanie to wykorzystał w pracy. Początkowo jako wychowawca kolonijny, następnie licencjonowany przewodnik po Trójmieście i województwie pomorskim, pilot wycieczek, Instruktor Krajoznawstwa Regionu PTTK oraz kierownik placówki wypoczynkowej. Absolwent I ALO w Gdyni oraz Wydziału Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Poza turystyką interesuje się fotografią, grami planszowymi oraz literaturą – polska fantastyka, patriot i political fiction.


Karina Brzózka

Instruktor

Studentka fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Fascynuje ją praca z ludźmi, zwłaszcza z dziećmi jako osobami, mającymi największe możliwości rozwoju, który najskuteczniej można realizować poprzez sport i pokrewne mu dziedziny. Tym właśnie założeniem kieruje się w swojej pracy. Uwielbia gry zespołowe, biegi długodystansowe oraz tenis stołowy. Zarówno zimą, jak i latem najchętniej odwiedzanym przez nią miejscem są góry, gdzie aktywny wypoczynek realizuje przez jazdę na nartach lub piesze wędrówki od schroniska do schroniska. Poza sportem interesuje się również biologią, a od czasu do czasu w wolnych chwilach poświęca się malowaniu.


Agnieszka Filipowicz

Ekspert

Kilkukrotna wicemistrzyni Polski w konkurencji par tanecznych, reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów. Gwiazda europejskiej rewii Holiday On Ice oraz amerykańskiej rewii Ice Skapades. Instruktorka fitness, choreograf pierwszej Grupy Synchronicznej w Polsce – „Amber Dance”. Założycielka szkółki łyżwiarskiej ICESKATER.


Joanna Mytnik-Ejsmont

Ekspert

Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie zajmuje się ginącymi gatunkami tropikalnych storczyków. Autorka lub współautorka 50 artykułów naukowych i 4 książek. Odbyła 17 staży naukowych w 8 krajach Europy. Prowadzi wykłady na kierunkach: biologia, chemia, ochrona środowiska i geografia na Uniwersytecie Gdańskim. Jest stypendystką Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Dydaktyka to jej druga pasja. Posiada trzyletni staż pracy jako wychowawca, nauczyciel przyrody i języka angielskiego. Była organizatorem 14 obozów językowo-przyrodniczych dla dzieci i młodzieży, ukończyła Kurs Dydaktyki Akademickiej, jest współautorem ilustracji do podręcznika do przyrody. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.


Kadra zima

Paweł Jodczyk

Założyciel, instruktor, nauczyciel

Założyciel Biura Turystycznego PAUL Academy. Absolwent biologii na UG i Studiów nad Rodziną na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie.

Instruktor narciarstwa zjazdowego. Nauczyciel, który w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą znajduje wiele radości. Przez lata uczył biologii, przyrody i wychowania do życia w rodzinie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku. W tym czasie prowadził wspólnie z Anną Banasik Klub Włóczykija. Stara się iść w życiu za tym, co go urzeka (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Najkrócej można nazwać to Pięknem. Dzięki swojej firmie coraz bardziej przybliża się do realizacji maksymy: „rób to, co kochasz, a nie będziesz musiał pracować.”


Krzysztof Makowski

Instruktor

Kierownik wyszkolenia. Dr nauk o kulturze fizycznej, instruktor- wykładowca SITN – PZN, trener narciarstwa zjazdowego. Obecnie pracownik AWFiS w Gdańsku.


Marta Parafiniuk

Instruktor

Trener narciarstwa alpejskiego II klasy, instruktor narciarstwa PZN. Czynna zawodniczka, zdobywczyni złotego medalu na Akademickich Mistrzostwach Polski w slalomie gigancie (2009r.). Od 2005 roku jest zatrudniona w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, gdzie prowadzi treningi ukierunkowane i specjalistyczne z zawodnikami sekcji narciarskiej, przygotowując ich do startów w Akademickich Mistrzostwach Polski, odbywających się w Zakopanem. W 2010 roku poprowadziła swoje zawodniczki z Politechniki Gdańskiej do zajęcia II miejsca podczas ogólnopolskich Zawodów Uczelni Technicznych.


Maciej Reihl

Instruktor

Rocznik 1974. Magister historii, nauczyciel, instruktor narciarstwa i żeglarstwa. Pasjonat średniowiecza i jazdy konnej. Dowódca Chorągwi Świętego Jerzego na corocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, współorganizator Bitwy pod Koronowem, sędzia na turniejach rycerskich. Dowódca własnej, Prywatnej Chorągwi von Reihl. W cywilu szczęśliwy posiadacz narzeczonej i psa.


Magda Dziaduszewska

Instruktor

Absolwentka Politechniki Gdańskiej. Była zawodniczka Sekcji Narciarskiej PG. Pięciokrotna medalistka Akademickich Mistrzostw Pomorza w slalomie i gigancie. Finalistka Akademickiego Pucharu Polski AZS Winter CUP oraz sześciokrotna finalistka Akademickich Mistrzostw Polski. Odznaczona srebrną odznaką AZS.

Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością narciarstwo zjazdowe, instruktorka SITN, wychowawca kolonijny, animator czasu wolnego. Każda zima to dla niej ponad dwa miesiące szkolenia siebie i innych na polskich i zagranicznych stokach narciarskich. Latem z kolei można ją spotkać na półwyspie Helskim, Mazurach czy Kaszubach, gdzie dwie deski zamienia na windsurfing lub jako instruktor ogólnosportowy stara się zarazić dzieci i młodzież pasją do aktywnego trybu życia.

Uwielbia dalekie podróże, zwłaszcza poza wyznaczonym szlakiem. Zafascynowana krajami Azjatyckimi. Amatorka autostopu i couchsurfingu. Wciąż poszukuje sposobu jak połączyć inżynierskie wykształcenie z pasją do narciarstwa i sportu. Ze szkołą narciarską Paul SKI, a obecnie PAUL Academy związana jest niemal od początku jej istnienia.


Magdalena Kubicz

Instruktor

Absolwentka AWF. Dwudziestoletni letni staż pracy jako nauczyciel, trener , instruktor narciarstwa PZN, 2 klasa sportowa w żeglarstwie i jeździectwie, zawodniczka konkurencji skoków i WKKW.


Bożena Szwabowicz

Instruktor

Absolwenta AWF Wrocław Wydziału Turystyki i Rekreacji. Miłośniczka Tatr, Dolomitów i Alp zarówno zimą i latem. Także miłośniczka piękna włoskiej historii sztuki i architektury. Uwielbia pejzaże i kulturę słonecznej Italii. Jest licencjonowanym pilotem wycieczek, licencjonowanym przewodnikiem po Gdańsku, Gdyni i Sopocie.

Jej największą pasją są narty w każdej postaci : zjazdówki , biegówki, skitoury. Jest instruktorką I klasy w narciarstwie alpejskim od 1985 roku.


Krzysztof Orzechowski

Instruktor

Absolwent AWF w Warszawie. Instruktor narciarstwa SITN-PZN, instruktor ISIA (międzynarodowe stowarzyszenie zawodowych instruktorów narciarstwa),instruktor TSLV (tyrolski związek instruktorów narciarstwa).W latach 1998-2014 pracował w austriackich szkołach narciarstwa (Fugen, Mayrhofen, Kutzbuchel, Zell am See).Lubi szkolić początkujących narciarzy.

Jest założycielem Gdańskiej Szkoły Pływania AQUAFIT (1991) i trenerem klasy mistrzowskiej w pływaniu.


Mateusz Jurewicz

Instruktor

W myśl teorii ,,w zdrowym ciele zdrowy duch”, od zawsze związany ze sportem. Tajski boks, MMA to dyscypliny, którym poświęca czas latem. Gdy tylko może biega i odwiedza siłownię. Dawniej sędzia piłkarski. Z utęsknieniem czeka jednak na pierwszy śnieg, aby w pełni poświęcić się swojej największej pasji… narciarstwu! Na nartach od drugiego roku życia, stąd z chęcią prowadzi lekcje z najmłodszymi bąbelkami. Instruktor sportu MENIS ze specjalnością narciarstwo alpejskie. Będąc w sekcji narciarskiej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego bierze udział w Akademickich Mistrzostwach Polski. Dzięki kierunkowi, który studiuje, czyli fizjoterapii stale rozwija swoją wiedzę w zakresie analizy ruchu, biomechaniki, motoryczności i rozwoju prawidłowego dzieci, co wykorzystuje w pracy na nartach. Od niedawna żołnierz 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.


Anna Jagiełło

Instruktor

Absolwentka Politechniki Gdańskiej, finalistka Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, snowboardzie i kolarstwie górskim. W górach stara się spędzać każdą wolną chwilę starając się naładować poczuciem wolności, jakie daje obcowanie z naturą. Narty kocha w każdej postaci – zarówno jazdę sportową, freeride jak i jazdę z kursantami i zarażanie ich pasją do tego pięknego sportu. Instruktor rekreacji ruchowej specjalność narciarstwo zjazdowe, pomocnik instruktora PZN (w trakcie szkolenia na instruktora PZN).


Filip Warszawski

Instruktor

Urodzony i zamieszkały w Gdyni, absolwent AWFiS w Gdańsku. Instruktor narciarstwa BASI (British Association of Snowsport Instructors). Jego przygoda z narciarstwem rozpoczęła się w wieku przedszkolnym i nieprzerwanie trwa do dnia dzisiejszego. Jako amator Freeride poszukuje narciarskich i snowboardowych wyzwań poza trasami. Po zakończeniu sezonu zimowego zamienia narty i snowboard na rolki, rower i deskę windsurfingową.


Paweł Rościszewski

Instruktor

Pasjonat jazdy sportowej na nartach. Były zawodnik Sekcji Narciarskiej Politechniki Gdańskiej, pięciokrotny finalista Akademickich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim, Akademicki Mistrz Pomorza w Slalomie. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością narciarstwo zjazdowe, instruktor SITN. Notoryczny autor mało śmiesznych dowcipów. Ze względu na rodzinną atmosferę nie odmawia sobie pracy w PaulSKI od 2011. Latem wypatruje wiatru i fal, by wypłynąć na desce z żaglem.


Bogusław Gaca

Instruktor

Absolwent gdańskiej AWFIS, instruktor narciarstwa i całej gamy sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, windsurfing, pływanie. Lubi surfing na bałtyckich falach i nocne imprezy na orientację.

W zespole Paul Academy gra również na gitarze akustycznej.


Jessica Kolarz

Instruktor

Absolwentka Politechniki Gdańskiej i medalistka Akademickich Mistrzostw Polski. Snowboard jest jej największą pasją. Mimo, że pochodzi z nad morza, dużo czasu spędza w górach. Dyscypliną, którą trenuje jest slalom gigant. W wolnych chwilach uwielbia jazdę po górskich stokach z mapą. Latem wybiera kolarstwo górskie oraz bieganie.


Julia Kossakowska

Instruktor

Na co dzień studentka medycyny na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W przerwach od nauki zawsze znajdzie czas na realizację swoich pasji, bo jak twierdzi, nic nie dodaje takiej energii jak aktywny wypoczynek. Wakacje spędza najchętniej z plecakiem, natomiast zimy nie wyobraża sobie bez nart. Można zaliczyć ją do pokolenia wychowanków Paul Academy, ponieważ to właśnie oni zaszczepili w niej miłość do gór w każdym wydaniu. Zarówno do siebie, jak i do świata podchodzi z należytym dystansem, a za życiowy drogowskaz służy jej zdrowy rozsądek.


Monika Górecka

Instruktor

Pogromca żywiołów i szalonych rzeczy. Dive Master oraz ratownik nurkowy. Instruktor narciarstwa SITN, PZN. Animator czasu wolnego i wychowawca kolonijny. Sternik motorowodny z licencją na holowanie narciarzy wodnych. Ratownik WOPR. Amator wspinaczek i pieszych wędrówek. Uwielbia rowery górskie, quady, paintball, gry zespołowe. Przyciąga ją szybkość i szaleństwo. Lata na symulatorze boeinga. Głównym celem jest zawsze bezpieczeństwo i dobra zabawa. Nie boi się wyzwań i nowych rzeczy. W wolnych chwilach (jak się w końcu jakieś trafią) zajmuje się architekturą i filmem.


Wojciech Jagodziński

Instruktor

Instruktor od 1973 roku, który wychował pokolenie adeptów narciarstwa, trener pływania, zapalony windsurfer, rolkarz a od niedawna motocyklista. Absolwent AWF Poznańskiego, wieloletni nauczyciel W-F, duże doświadczenie w pracy z dziećmi od wieku przedszkolnego.