Klub sportowy HaSKI

Klub Sportowy HASKI jest propozycją dla dzieci w wieku 5 – 10 lat, które umieją już jeździć na nartach. Potrafią samodzielnie zjeżdżać z góry oraz samodzielnie wjeżdżać wyciągiem orczykowym. Podstawowym założeniem istnienia klubu jest nauka jazdy na nartach poprzez zabawę. Nie nastawiamy się na tzw. „wyczyn”, lecz na stworzenie optymalnych i przyjaznych warunków dla rozwoju motorycznego, emocjonalnego i społecznego dzieci. Nie wykluczamy jednak możliwości rozwoju sportowego, a w konsekwencji zawodniczego dzieci.  Jest to możliwe ponieważ zajęcia odbywają się pod okiem Macieja Reihla – instruktora PZN, byłego zawodnika akademickiego oraz Marty Parafiniuk –  trenera II klasy w narciarstwie zjazdowym i trenera sekcji narciarskiej Politechniki Gdańskiej.

 

Podstawowe cele to Klubu Haski to:

  • Wszechstronna nauka jazdy na nartach poprzez stworzenie optymalnych i przyjaznych warunków dla rozwoju motorycznego, emocjonalnego i społecznego dzieci.
  • Nauka jazdy sportowej na nartach i umożliwienie dzieciom uzdolnionym w tym kierunku osiągania sukcesów na zawodach regionalnych, krajowych i zagranicznych.

 

Miejsce – Ośrodek Sportów Zimowych w Przywidzu www.nartyprzywidz.com.pl

– Stacja Narciarska Paczoskowo www.paczoskowo.pl  (zapisy: 797 662 567)

Organizator – Licencjonowana Szkoła Narciarstwa i Snowboardu Paul Academy

Terminy – proponujemy kilka możliwości do wyboru:

a) Spotkania co sobotę. Początek zajęć o 10.00, koszt 4 treningów: 220 zł.

b)  Spotkania co niedzielę. Początek zajęć o 10.00, koszt 4 treningów: 220 zł.

c)   Pierwszy tydzień ferii od poniedziałku do czwartku (29.01 -01.02). Początek zajęć o 12.00, koszt 220 zł.

d)  Drugi tydzień ferii od poniedziałku do czwartku (05.02-08.02). Początek zajęć o 12.00, koszt 220 zł.

Każdy trening trwa 2 godziny szkoleniowe, czyli w sumie 1h 40 min.

Drugie dziecko w rodzinie ma zniżkę 10%. Dzieci należące już do Klubu Sportowego HASKI mają również zniżkę 10% (płacą 198 zł). Zniżki nie łączą się.

Można łączyć warianty, przykładowo można zapisać dziecko na kurs niedzielny i feryjny bądź oba feryjne.

Zgłoszenia prosimy przesyłać drogą mailową na adres: biuro.paul@gmail.com. W zgłoszeniu należy podać:

– imię i nazwisko dziecka

– wiek dziecka

– termin kursu (soboty, niedziele lub 29.01-01.02, lub 05.02-08.02)

– telefon kontaktowy

Uwaga! Przypominamy, że dzieci i młodzież do 16 roku życia mają obowiązek jeździć w kaskach. Dziecko bez kasku nie może uczestniczyć w naszym kursie. Istnieje możliwość wypożyczenia kasku w wypożyczalni na stoku.

W przypadku zajęć podczas ferii zimowych (poniedziałek – czwartek) prosimy o wcześniejsze wpłacenie zaliczki w wysokości 50 zł na 8 dni roboczych przed rozpoczęciem zajęć na konto:

Paul Academy Sp. z o. o.

Al. Niepodległości 719

81-853 Sopot

Nr konta bankowego:

Konto w PLN: 49 2490 0005 0000 4520 1905 5175 (Alior Bank)

Konto w EURO: 98 2490 0005 0000 4600 5757 6795 (Alior Bank)

 

Pozostałej części płatności oraz w przypadku zajęć weekendowych (sobota – niedziela) należy dokonać przelewem co najmniej trzy dni robocze przed rozpoczęciem zajęć na konto bankowe podane powyżej.

 

O zakwalifikowaniu na kurs będzie decydować kolejność zgłoszeń.

Organizator zastrzega sobie możliwość zmniejszenia ilości godzin kursu w przypadku, gdy grupa treningowa będzie liczyć poniżej 5 osób.

Uwaga! Jeszcze raz przypominamy, że Klub Sportowy HASKI jest skierowany do dzieci, które już jeżdżą na nartach i swobodnie korzystają z wyciągu orczykowego (wyciąg w Przywidzu mierzy 600 metrów…). Aby uniknąć przykrych rozczarowań rodziców, a w szczególności dzieci, radzimy by przed dokonaniem wpłaty przyjechać wcześniej do Przywidza i spotkać się z instruktorem, który pomoże ocenić umiejętności dziecka.  W razie pytań prosimy dzwonić pod numer 509 989 822.

Biała Szkoła – punktem kulminacyjnym pracy klubu jest obóz szkoleniowy w górach.

 

Realizując cele Klubu HaSKI zwracamy uwagę na kilka ważnych aspektów:

  1. Bezpieczeństwo – wpływają na nie takie czynniki, jak odpowiednio dobrane stoki narciarskie oraz zestawy ćwiczeniowe, wyposażenie trenujących dzieci w kamizelki z elementami odblaskowymi i logo HaSKI, używanie specjalnych tyczek (krótkie z otuliną gąbkową) szczególnie na wczesnych etapach szkolenia sportowego.
  2. Szkolenie atrakcyjne dla dzieci – wykorzystujemy różne pomoce dydaktyczne, urozmaicone formy terenowe, elementy zabawy. Każdy klubowicz otrzymuje również specjalny Indeks HaSKI, czyli książeczkę, w której w miarę trwania szkolenia uzyskuje wpisy trenerów i pieczątki poświadczające zdobyte umiejętności. Książeczki takie cieszą się u dzieci dużą popularnością, są dodatkową motywacją do pracy i pamiątką.
  3. Nauka zdrowej i życzliwej rywalizacji poprzez ukierunkowany udział w zawodach wewnątrz jak i na zewnątrz klubu. Dbamy, aby dowartościować każde dziecko startujące w zawodach i uczymy, że również porażki są nieuniknionym a nawet ważnym elementem sportu i życia.
  4. Współpraca z rodzicami i promowanie aktywności sprzyjających integracji rodziny – cel ten realizujemy m.in. przez otwarcie sobotnich spotkań terenowych na uczestnictwo wszystkich członków rodziny, organizowanie rodzinnych zawodów narciarskich np. Puchar HaSKI, Puchar Przywidza, Puchar Przodkowa, rodzinne wyjazdy w góry. Rodzicom klubowiczów, którzy nie umieją jeździć na nartach czy snowboardzie stwarzamy preferencyjne warunki do nauki.