Paweł Jodczyk

Założyciel Biura Turystycznego PAUL Academy. Absolwent biologii na UG i Studiów nad Rodziną na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Instruktor narciarstwa zjazdowego. Nauczyciel, który w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą znajduje wiele radości. Przez lata uczył biologii, przyrody i wychowania do życia w rodzinie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku. W tym czasie prowadził wspólnie z Anną Banasik Klub Włóczykija. Stara się iść w życiu za tym, co go urzeka (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Najkrócej można nazwać to Pięknem.  Dzięki swojej firmie coraz bardziej przybliża się do realizacji maksymy: „rób to, co kochasz, a nie będziesz musiał pracować.”

Krzysztof Makowski

Kierownik wyszkolenia. Dr nauk o kulturze fizycznej, instruktor- wykładowca SITN – PZN, trener narciarstwa zjazdowego. Obecnie pracownik AWFiS  w Gdańsku.

Wojciech Jagodziński

Instruktor  od 1973 roku, który wychował pokolenie adeptów narciarstwa, trener pływania, zapalony windsurfer, rolkarz a od niedawna motocyklista. Absolwent AWF Poznańskiego, wieloletni nauczyciel W-F, duże doświadczenie w pracy z dziećmi od wieku przedszkolnego.

Maciej Reihl

Rocznik 1974. Magister historii, nauczyciel, instruktor narciarstwa i żeglarstwa. Pasjonat średniowiecza i jazdy konnej. Dowódca Chorągwi Świętego Jerzego na corocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, współorganizator Bitwy pod Koronowem, sędzia na turniejach rycerskich. Dowódca własnej, Prywatnej Chorągwi von Reihl. W cywilu szczęśliwy posiadacz narzeczonej i psa.

Bożena Szwabowicz

Absolwenta  AWF Wrocław Wydziału Turystyki i Rekreacji. Miłośniczka Tatr, Dolomitów i Alp zarówno zimą i latem. Także miłośniczka piękna włoskiej historii sztuki i architektury. Uwielbia pejzaże i kulturę słonecznej Italii.  Jest licencjonowanym pilotem wycieczek, licencjonowanym przewodnikiem po Gdańsku, Gdyni i Sopocie. Jej największą pasją są narty w każdej postaci : zjazdówki , biegówki, skitoury. Jest instruktorką I klasy w narciarstwie alpejskim od 1985 roku.

Krzysztof Orzechowski

Absolwent AWF w Warszawie. Instruktor narciarstwa SITN-PZN, instruktor ISIA (międzynarodowe stowarzyszenie zawodowych instruktorów narciarstwa),instruktor TSLV (tyrolski związek instruktorów narciarstwa).W latach 1998-2014 pracował w austriackich szkołach narciarstwa (Fugen, Mayrhofen, Kutzbuchel, Zell am See).Lubi szkolić początkujących narciarzy.

Jest założycielem Gdańskiej Szkoły Pływania AQUAFIT (1991) i trenerem klasy mistrzowskiej w pływaniu.

Magdalena Kubicz

Absolwentka AWF. Dwudziestoletni letni staż pracy jako nauczyciel, trener , instruktor narciarstwa PZN, 2 klasa sportowa w żeglarstwie i jeździectwie, zawodniczka konkurencji skoków i WKKW.

Marta Parafiniuk

Trener narciarstwa alpejskiego II klasy, instruktor narciarstwa PZN. Czynna zawodniczka, zdobywczyni złotego medalu na Akademickich Mistrzostwach Polski w slalomie gigancie (2009r.). Od 2005 roku jest zatrudniona w Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, gdzie prowadzi treningi ukierunkowane i specjalistyczne z zawodnikami sekcji narciarskiej, przygotowując ich do startów w Akademickich Mistrzostwach Polski, odbywających się w Zakopanem. W 2010 roku poprowadziła swoje zawodniczki z Politechniki Gdańskiej do zajęcia II miejsca podczas ogólnopolskich Zawodów Uczelni Technicznych.

Filip Warszawski

Urodzony i zamieszkały w Gdyni, absolwent AWFiS w Gdańsku. Instruktor narciarstwa BASI (British Association of Snowsport Instructors). Jego przygoda z narciarstwem rozpoczęła się w wieku przedszkolnym i nieprzerwanie trwa do dnia dzisiejszego. Jako amator Freeride poszukuje narciarskich i snowboardowych wyzwań poza trasami. Po zakończeniu sezonu zimowego zamienia narty i snowboard na rolki, rower i deskę windsurfingową.

Anna Jagiełło

Absolwentka Politechniki Gdańskiej, finalistka Akademickich Mistrzostw Polski w narciarstwie alpejskim, snowboardzie i kolarstwie górskim. W górach stara się spędzać każdą wolną chwilę starając się naładować poczuciem wolności, jakie daje obcowanie z naturą. Narty kocha w każdej postaci – zarówno jazdę sportową, freeride jak i jazdę z kursantami i zarażanie ich pasją do tego pięknego sportu. Instruktor rekreacji ruchowej specjalność narciarstwo zjazdowe, pomocnik instruktora PZN (w trakcie szkolenia na instruktora PZN).

Bogusław Gaca

Absolwent gdańskiej AWFIS,  instruktor narciarstwa i całej gamy sportów wodnych, takich jak żeglarstwo, windsurfing, pływanie. Lubi surfing na bałtyckich falach i nocne imprezy na orientację.

W zespole Paul Academy gra również  na  gitarze akustycznej.

Magda Dziaduszewska

Absolwentka Politechniki Gdańskiej. Była zawodniczka Sekcji Narciarskiej PG. Pięciokrotna medalistka Akademickich Mistrzostw Pomorza w slalomie i gigancie. Finalistka Akademickiego Pucharu Polski AZS Winter CUP oraz sześciokrotna finalistka Akademickich Mistrzostw Polski. Odznaczona srebrną odznaką AZS.

Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością narciarstwo zjazdowe, instruktorka SITN, wychowawca kolonijny, animator czasu wolnego. Każda zima to dla niej ponad dwa miesiące szkolenia siebie i innych na polskich i zagranicznych stokach narciarskich. Latem z kolei można ją spotkać na półwyspie Helskim, Mazurach czy Kaszubach, gdzie dwie deski zamienia na windsurfing  lub jako instruktor ogólnosportowy stara się zarazić dzieci i młodzież pasją do aktywnego trybu życia.

Uwielbia dalekie podróże, zwłaszcza poza wyznaczonym szlakiem. Zafascynowana krajami Azjatyckimi. Amatorka autostopu i couchsurfingu. Wciąż poszukuje sposobu jak połączyć inżynierskie wykształcenie z pasją do narciarstwa i sportu. Ze szkołą narciarską Paul SKI, a obecnie PAUL Academy związana jest niemal od początku jej istnienia.

Paweł Rościszewski

Pasjonat jazdy sportowej na nartach. Były zawodnik Sekcji Narciarskiej Politechniki Gdańskiej, pięciokrotny finalista Akademickich Mistrzostw Polski w Narciarstwie Alpejskim, Akademicki Mistrz Pomorza w Slalomie. Instruktor rekreacji ruchowej ze specjalnością narciarstwo zjazdowe, instruktor SITN. Notoryczny autor mało śmiesznych dowcipów. Ze względu na rodzinną atmosferę nie odmawia sobie pracy w PaulSKI od 2011. Latem wypatruje wiatru i fal, by wypłynąć na desce z żaglem.

Monika Górecka

Pogromca żywiołów i szalonych rzeczy. Dive Master oraz ratownik nurkowy. Instruktor narciarstwa SITN, PZN. Animator czasu wolnego i wychowawca kolonijny. Sternik motorowodny z licencją na holowanie narciarzy wodnych. Ratownik WOPR. Amator wspinaczek i pieszych wędrówek. Uwielbia rowery górskie, quady, paintball, gry zespołowe. Przyciąga ją szybkość i szaleństwo. Lata na symulatorze boeinga. Głównym celem jest zawsze bezpieczeństwo i dobra zabawa. Nie boi się wyzwań i nowych rzeczy. W wolnych chwilach (jak się w końcu jakieś trafią) zajmuje się architekturą i filmem.

Julia Kossakowska

Na co dzień studentka medycyny na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W przerwach od nauki zawsze znajdzie czas na realizację swoich pasji, bo jak twierdzi, nic nie dodaje takiej energii jak aktywny wypoczynek. Wakacje spędza najchętniej z plecakiem, natomiast zimy nie wyobraża sobie bez nart. Można zaliczyć ją do pokolenia wychowanków Paul Academy, ponieważ to właśnie oni zaszczepili w niej miłość do gór w każdym wydaniu. Zarówno do siebie, jak i do świata podchodzi z należytym dystansem, a za życiowy drogowskaz służy jej zdrowy rozsądek.

Jessica Kolarz

Absolwentka Politechniki Gdańskiej i medalistka Akademickich Mistrzostw Polski. Snowboard jest jej największą pasją. Mimo, że pochodzi z nad morza, dużo czasu spędza w górach. Dyscypliną, którą trenuje jest slalom gigant. W wolnych chwilach uwielbia jazdę po górskich stokach z mapą. Latem wybiera kolarstwo górskie oraz bieganie.

Mateusz Jurewicz

W myśl teorii ,,w zdrowym ciele zdrowy duch”, od zawsze związany ze sportem. Tajski boks, MMA to dyscypliny, którym poświęca czas latem. Gdy tylko może biega i odwiedza siłownię. Dawniej sędzia piłkarski. Z utęsknieniem czeka jednak na pierwszy śnieg, aby w pełni poświęcić się swojej największej pasji… narciarstwu! Na nartach od drugiego roku życia, stąd z chęcią prowadzi lekcje z najmłodszymi bąbelkami. Instruktor sportu MENIS ze specjalnością narciarstwo alpejskie. Będąc w sekcji narciarskiej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego bierze udział w Akademickich Mistrzostwach Polski. Dzięki kierunkowi, który studiuje, czyli fizjoterapii stale rozwija swoją wiedzę w zakresie analizy ruchu, biomechaniki, motoryczności i rozwoju prawidłowego dzieci, co wykorzystuje w pracy na nartach. Od niedawna żołnierz 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Artur Sławiński

Rocznik 1976. Absolwent Akademii Marynarki Wojennej. Posiada wszechstronne zainteresowania, a głównie pasjonuje się sportami zimowymi. Zawodowo był żołnierzem i nurkiem wojskowym. Obecnie jako emeryt jest kierownikiem nurkowania II klasy, nurkiem I klasy oraz operatorem systemów nurkowych. Instruktor narciarstwa od stycznia 2011 roku, a także żeglarz jachtowy, sternik motorowodny. Według opinii innych ma świetny kontakt z dziećmi. Pracuje też z niepełnosprawnymi dziećmi.

Małgorzata Bedra

Absolwentka Politechniki Gdańskiej oraz reprezentantka dwóch akademickich sekcji snowboardowych. Jazdę na snowboardzie rozpoczęła jako nastolatka, później została instruktorką. W snowboardzie lubi najbardziej dobrą zabawę oraz jazdę w puchu i snowparki. Uwielbia sporty wodne i freeline’y. Absolwentka Politechniki Gdańskiej oraz reprezentantka dwóch akademickich sekcji snowboardowych. Jazdę na snowboardzie rozpoczęła jako nastolatka, później została instruktorką. W snowboardzie lubi najbardziej dobrą zabawę oraz jazdę w puchu i snowparki. Uwielbia sporty wodne i freeline’y.