Paweł Jodczyk

Założyciel Biura Turystycznego PAUL Academy. Absolwent biologii na UG i Studiów nad Rodziną na Uniwersytecie Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Warszawie. Instruktor narciarstwa zjazdowego. Nauczyciel, który w spotkaniu z dziećmi i młodzieżą znajduje wiele radości. Przez lata uczył biologii, przyrody i wychowania do życia w rodzinie w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 im. Jana Pawła II w Gdańsku. W tym czasie prowadził wspólnie z Anną Banasik Klub Włóczykija. Stara się iść w życiu za tym, co go urzeka (w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Najkrócej można nazwać to Pięknem.  Dzięki swojej firmie coraz bardziej przybliża się do realizacji maksymy: „rób to, co kochasz, a nie będziesz musiał pracować.”

Miriam Łaga

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na obu uczelniach studiowała Edukację Artystyczną. Obecnie pracuje m.in. z dziećmi i młodzieżą, prowadzi zajęcia plastyczne i inne. Uwielbia śpiewać, angażować się w projekty muzyczne oraz podróżować odkrywając nieznane dotąd miejsca. Ponadto jej pasją jest organizacja wydarzeń kulturalnych, projektów europejskich i innych. Angażuje się także w działalność grup teatralnych.

Maciej Reihl

Rocznik 1974. Magister historii, nauczyciel, instruktor narciarstwa i żeglarstwa. Pasjonat średniowiecza i jazdy konnej. Dowódca Chorągwi Świętego Jerzego na corocznej inscenizacji bitwy pod Grunwaldem, współorganizator Bitwy pod Koronowem, sędzia na turniejach rycerskich. Dowódca własnej, Prywatnej Chorągwi von Reihl. W cywilu szczęśliwy posiadacz narzeczonej i psa.

Magdalena Welz

Studentka medycyny z Gdańska. Od przedszkola jej ulubionym zajęciem jest taniec, dlatego próbowała różnych technik, z których najlepiej czuje się w hip-hopie oraz tańcu współczesnym. Lubi grać na gitarze w formie klasycznej i ogniskowej, połączonej ze śpiewem. Zimą na stoku nie wypina się z deski snowboardowej, a latem mogłaby nie wychodzić z wody.

Maciej Polidowski

Maciej „Polida” Polidowski – po pierwsze – silnie uzależniony od swojej służby ratownik POPR, po drugie – student wzornictwa przemysłowego na gdańskiej ASP, po trzecie: pasjonat historii, wojskowości, żeglarstwa, wspinaczki górskiej, biegania, narciarstwa i podróży w każdej możliwej formie. Kręci filmy, robi zdjęcia, rysuje, czasem nawet zaśpiewa, kompletnie nie umie tańczyć ani haratać w gałę. Paramedyk w jednostce paramilitarnej, instruktor survivalu, niedoszły kapral WP. Uwielbia słuchać Pink Floyd, czytać Tuwima, zajadać suszone morele i spóźniać się rano.

Karol Prabucki

Na co dzień student Politechniki Gdańskiej  i  harcerz. Interesuje się poezją i teatrem, a swoim artystycznym namiętnościom daje upust jako aktor w teatrze akademickim i członek Gdańskiego Klubu Poetów. Uwielbia pracować z dziećmi i młodzieżą, organizując gry, rajdy i biwaki. Wie, że w takiej pracy ważna jest jakość i bezpieczeństwo, dlatego regularnie odbywa szkolenia m.in. z pierwszej pomocy czy metodyki pracy wychowawczej.

Julia Kossakowska

Na co dzień studentka medycyny na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. W przerwach od nauki zawsze znajdzie czas na realizację swoich pasji, bo jak twierdzi, nic nie dodaje takiej energii jak aktywny wypoczynek. Wakacje spędza najchętniej z plecakiem, natomiast zimy nie wyobraża sobie bez nart. Można zaliczyć ją do pokolenia wychowanków Paul Academy, ponieważ to właśnie oni zaszczepili w niej miłość do gór w każdym wydaniu. Zarówno do siebie, jak i do świata podchodzi z należytym dystansem, a za życiowy drogowskaz służy jej zdrowy rozsądek.

Marta Jasieńska

Rocznik 1996. Formalnie: opiekun i wychowawca kolonijny, asystent przy hipoterapii oraz studentka UG na kierunku Krajoznawstwo i Turystyka Historyczna. Prywatnie: siostra trójki rodzeństwa, o pogodnej duszy, po części dziecięcej. Zakochana w naturze oraz podróżach po naszej przepięknej Ojczyźnie. Lubi wsiąść do pociągu (czasem z rowerem) i ruszyć gdzieś w Polskę. Od 2010 roku jej pasją jest łyżwiarstwo figurowe, od 2012 również kajakarstwo. Swoje hobby, takie jak taniec, muzykę, rysowanie, geografię oraz czytanie i pisanie książek, stara się wplatać w swoje życie codzienne. Ma nadzieję nigdy nie dorosnąć i podróżować najpierw w Polsce, a później po świecie.

Daniela Tratwal

Pracę z dziećmi zaczynała działając w drużynie harcerskiej, 6 lat temu. Instruktorka harcerska obecnie działająca w obszarze zagranicy. Na co dzień stara się zgłębiać tajniki biotechnologii, którą studiuje na Politechnice Gdańskiej. Interesuje się żeglarstwem, którym zaraża innych. Pierwsza pomoc również nie jest jej obca, tak samo jak gra na gitarze i keyboardzie. Poza tym lubi czytać książki i pić dobrą kawę.

Aleksandra Studzińska

Studentka Transportu(specjalność- Infrastruktura) na Politechnice Gdańskiej. Członek Koła Naukowego Inżynierii Drogowej i Kolejowej (KODiK). Przyboczna w 100 Gdańskiej Drużynie Wędrowniczej „Somnium”. Swoje pole służby aktualnie uskutecznia m.in. poprzez szerzenie wiedzy z zakresu zdrowego trybu życia i pierwszej pomocy. Lubi pracę z dziećmi, organizowanie zabaw i gier oraz wyjazdów.  Z zamiłowaniem tworzy cukiernicze smakołyki, wędruje po górach i podróżuje pociągami.

Daria Dulek

Studentka I roku Pedagogiki w Wyższej Szkole Bankowej. Formalnie i w praktyce opiekun i wychowawca kolonijny. Niesie pomoc osobom potrzebującym, również opieka nad osobami niepełnosprawnymi. Lubi spędzać czas na łonie natury często łączy to z pracą z dziećmi. Uwielbia podróże w kraju i zagranicą, ponieważ interesuje się poznawaniem nowych ludzi, ich kultury i miejsc. Najbardziej urzekła ją Szwecja swoim urokiem, czystością powietrza dzięki dużej ilości lasów i jezior, pięknymi drewnianymi domami i spokojnym trybem życia oraz życzliwością jej mieszkańców. Swoją przyszłość wiąże z pracą z dziećmi.

Karina Brzózka

Studentka fizjoterapii na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Fascynuje ją praca z ludźmi, zwłaszcza z dziećmi jako osobami, mającymi największe możliwości rozwoju, który najskuteczniej można realizować poprzez sport i pokrewne mu dziedziny. Tym właśnie założeniem kieruje się w swojej pracy. Uwielbia gry zespołowe, biegi długodystansowe oraz tenis stołowy. Zarówno zimą, jak i latem najchętniej odwiedzanym przez nią miejscem są góry, gdzie aktywny wypoczynek realizuje przez jazdę na nartach lub piesze wędrówki od schroniska do schroniska.

Poza sportem interesuje się również biologią, a od czasu do czasu w wolnych chwilach poświęca się malowaniu.

Magdlena Dziaduszewska

Absolwentka Politechniki Gdańskiej. Była zawodniczka Sekcji Narciarskiej PG. Pięciokrotna medalistka Akademickich Mistrzostw Pomorza w slalomie i gigancie. Finalistka Akademickiego Pucharu Polski AZS Winter CUP oraz sześciokrotna finalistka Akademickich Mistrzostw Polski. Odznaczona srebrną odznaką AZS.

Instruktorka rekreacji ruchowej ze specjalnością narciarstwo zjazdowe, instruktorka SITN, wychowawca kolonijny, animator czasu wolnego. Każda zima to dla niej ponad dwa miesiące szkolenia siebie i innych na polskich i zagranicznych stokach narciarskich. Latem z kolei można ją spotkać na półwyspie Helskim, Mazurach czy Kaszubach, gdzie dwie deski zamienia na windsurfing  lub jako instruktor ogólnosportowy stara się zarazić dzieci i młodzież pasją do aktywnego trybu życia.

Uwielbia dalekie podróże, zwłaszcza poza wyznaczonym szlakiem. Zafascynowana krajami Azjatyckimi. Amatorka autostopu i couchsurfingu. Wciąż poszukuje sposobu jak połączyć inżynierskie wykształcenie z pasją do narciarstwa i sportu. Ze szkołą narciarską Paul SKI, a obecnie PAUL Academy związana jest niemal od początku jej istnienia.

Tomasz Tarała (EKSPERT)

Przygodę z turystyką zaczynał jako harcerz w 36 GDH im. hm. Lucjana Cylkowskiego. Później zainteresowanie to wykorzystał w pracy. Początkowo jako wychowawca kolonijny, następnie licencjonowany przewodnik po Trójmieście i województwie pomorskim, pilot wycieczek, Instruktor Krajoznawstwa Regionu PTTK oraz kierownik placówki wypoczynkowej. Absolwent I ALO w Gdyni oraz Wydziału Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Poza turystyką interesuje się fotografią, grami planszowymi oraz literaturą – polska fantastyka, patriot i political fiction.

Joanna Mytnik-Ejsmont (ekspert)

Jest pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Katedrze Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie zajmuje się ginącymi gatunkami tropikalnych storczyków. Autorka lub współautorka 50 artykułów naukowych i 4 książek. Odbyła 17 staży naukowych w 8 krajach Europy. Prowadzi wykłady na kierunkach: biologia, chemia, ochrona środowiska i geografia na Uniwersytecie Gdańskim. Jest stypendystką Fundacji Rozwoju Uniwersytetu Gdańskiego. Dydaktyka to jej druga pasja. Posiada trzyletni staż pracy jako wychowawca, nauczyciel przyrody i języka angielskiego. Była organizatorem 14 obozów językowo-przyrodniczych dla dzieci i młodzieży, ukończyła Kurs Dydaktyki Akademickiej, jest współautorem ilustracji do podręcznika do przyrody. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli oraz zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży.

Agnieszka Filipowicz (ekspert)

Kilkukrotna wicemistrzyni Polski w konkurencji par tanecznych, reprezentantka Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów. Gwiazda europejskiej rewii Holiday On Ice oraz amerykańskiej rewii Ice Skapades.  Instruktorka fitness, choreograf pierwszej Grupy Synchronicznej w Polsce – „Amber Dance”. Założycielka szkółki łyżwiarskiej ICESKATER.